Halim Öztürk


HALİMHalim ÖZTÜRK (Araştırmacı-Yazar)

1990 Bursa doğumluyum.Orta öğrenimimi Orhangazi Lisesi’nde2009 yılında tamamladım.Aslen Balkan göçmeni esnaf bir ailenin tek çocuğuyum.Ailem Bursa’nın Orhangazi ilçesinde ikamet etmektedir.2009 yılında üniversite hayatıma şu anki takım arkadaşlarımdan farklı olarak Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile adım attım.Özellikle otomobiller, içten yanmalı motorlar ve diecast model arabalara kendimi bildim bileli özel bir ilgim var.Üniversiteyi kazandığım yıllar mühendislik olmasa da tekniker olarak adım atmış oldum.

Otomobillere olan ilgim her ne kadar babamın mesleği olmasa da, yine de çeşitli araçlar üzerinde soğutucu tertibatlar ile uğraştığımız için kaynaklandığını düşünüyorum.Yüksekokul 1. Sınıfta ilk tecrübelerimi yaptığım yaz stajında kişisel olarak edindim.2. sınıfta ise okulumun desteği ile TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikasında yaklaşık 2 yıl kadar bir geçmişim olmuştur.Özellikle dizel motorlar üzerinde edindiğim büyük tecrübem babamın aracında olmuştur.Onun dışında çeşitli özel servislerde de iş tecrübesine sahibim.

2012 yılında girmiş olduğum dikey geçiş sınavında Karabük Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencisi olmaya hak kazandım.Tarih itibari ile 2. Sınıfta öğrenimimi sürdürmekteyim.Teknik olarak orta düzeyde kendimi ifade edebileceğim İngilizce bilmekteyim.Bir üniversite öğrencisinin nasıl olursa olsun bir yerden tutunup kendini  geliştirmesi gerektiğini düşünmekteyim.Bu nedenle bende, çok güzel bir bilgi paylaşım aracı olan  www.taşıtteknolojileri.com  sitesinde değerli meslektaşlarım ile yazmaya karar verdim.

Hobilerim yine mesleğim doğrultusunda araçlar üzerindeki yeni teknolojileri araştırmak, sosyal medyada paylaşımlarda bulunmak ve 2. El otomobil piyasasını takip etmek.Bunun dışında ise müzik ile uğraşmak, doğa keşfi ve baba mesleğim endüstriyel soğutma ile uğraşmaktayım.

Saygılarımla….

Halim ÖZTÜRK

gibsondeluxe@gmail.com

http://halimozturk.blogspot.com.tr/  (ARABALOJİ)

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
What's Your Reaction?
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Taşıt Teknolojileri Kulübü Resmi İnternet Sitesi -MechanicalEng

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halim Öztürk

log in

reset password

Back to
log in