Hattat Traktör’den 90 milyon Euro ihracat hedefi


Türkiye’nin lider yerli traktör üreticisi Hattat Traktör, Avrupa pazarında hızlı büyümesini sürdürüyor. Yüzde 100 yerli sermaye, Türk mühendisler ve Türk yan sanayi üretimi ile Çerkezköy’de 2007 yılında Hattat markasıyla traktör üretimine başlayan Hattat Tarım, Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak ürettiği bahçe traktörleriyle 90 milyon euro ihracat hedefliyor. Hattat Tarım, tamamen yerli üretim olan Bahçe traktörleri serisi ile başta Avrupa olmak üzere 50 den fazla ülkeye traktör satacak.

2014bahce6

Hattat Tarım Genel Müdürü Murat Özcan, ‘’Hattat Tarım olarak 2007 yılında Hattat markasıyla ve tamamen yerli üretimle traktör sektörüne girdik. Beş yıl gibi kısa sürede 5 kıtada 50’den fazla ülkeye Hattat ve HTT markalarıyla traktör ihracı gerçekleştiriyoruz. Hattat Bahçe serisi traktörlerini ise 2013 yılında üretmeye başladık. Bu yıl satışa sunduğumuz bahçe traktörlerini başta Avrupa olmak üzere 50 den fazla ülkeye ihraç etmeyi hedefliyoruz. 90 milyon euro ihracat hedefi ile yola çıktığımız bahçe traktörleri serisi tamamen Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak üretilmiş olup sınıfının en az yakıt tüketimine sahip.” dedi.

Ayrıca Hattat Bahçe traktörleri, 50 hp 3050 modeli, 68 hp 3065 modeli ve 79 hp 3080 modeli olmak üzere 3 farklı model ve beygir gücünde Tekirdağ Çerkezköy’deki tesislerde üretiliyor.

bahcetraktorserisi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
What's Your Reaction?
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hattat Traktör’den 90 milyon Euro ihracat hedefi

log in

reset password

Back to
log in