Intercity İstanbul Park’ta Renkli Haftasonu


2014 Türkiye Pist Şampiyonası´nın ‘Intercity İstanbul Park 3. Ayak Yarışları’ 05-06 Temmuz tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde koşuldu. Maxi ve Super grupta 18 sporcunun start aldığı organizasyon özel pist aktiviteleri ile renklendi.TPS3-Maxi

2014 Türkiye Pist Şampiyonası´nda Intercity İstanbul Park 3. ayak yarışları 05-06 Temmuz tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştirildi.

05 Temmuz Cumartesi günü resmi antrenman turları ve sıralama turları için piste çıkan sürücüler, 06 Temmuz Pazar günü iki ayrı yarışta birbirleri ile mücadele ettiler.TPS-SuperGrup

Super grup ilk yarışa sıralama turlarındaki en iyi zamanı ile ilk cepten başlayan Borusan Otomotiv Motorsport pilotu İbrahim Okyay, en yakın rakibiyle arasını toplamda 23 saniye açarak yarışı 1’inci tamamlamayı başardı. Yarışa İsviçre’den katılan ETCC pilotu Peter Rikli, Honda Civic Type-R ile ikinciliği kazanırken, Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Levent Kocabıyık yarışı 3’üncü sırada tamamladı. İkinci yarışta ilk yarışın sonucuna göre tersine sıralanan araçlar startta izleyenlere heyecanlı anlar yaşatsa da yarışın sonucu değişmedi. İbrahim Okyay, ilk virajda üçüncülüğe kadar yükselmeyi başardığı yarışı yine zirvede tamamlamayı başardı. Konuk İsviçreli pilotlar Peter Rikli ikinci, Ronny Jost üçüncü olurken, Levent Kocabıyık bu yarışı 4’üncü tamamlamasına rağmen, şampiyonadaki liderliğini sürdürdü.

TPS-Podyum (1)

Maxi Grup’ta ise Porsche’lerin üstünlüğü güne damgasını vurdu. Ülkü Motorsport pilotu Ümit Ülkü ilk yarışta damalı bayrağı görmeyi ilk gören pilot olmayı başarırken, yarışı aynı takımdan Bilal Saygılı ikinci ve Ali Özerinç de üçüncü sırada tamamladılar. BMW M3 ile mücadele eden Loft Oil T-Max Racing pilotu Ayhan Germirli ise son turda spin atarak ikinci sürdürdüğü yarışı dördüncü sırada tamamlayabildi. Günün ikinci yarışında 6 tur boyunca liderliği sürdüren Germirli, Ümit Ülkü’nün atakları sonunda bu pozisyonu kaybederek ikinciliği elde ederken, Ülkü ikinci birinciliğini kazanmış oldu. İkinci yarışın üçüncülüğünü Ülkü Motorsport takımından Galip Atar elde etti. Ödül töreni ile son bulan Türkiye Pist Şampiyonası organizasyonu, ayrıca özel pist aktivitelerine de ev sahipliği yaptı.

TPS-MaxiGrup

2013 sezonunda Türkiye Pist Şampiyonası’nın iki yarışına ev sahipliği yapan Intercity İstanbul Park pisti, bu sezon yenilenen sponsorluk sözleşmesi ile, yine şampiyonanın 2 yarışına eve sahipliği yapacak.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
What's Your Reaction?
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intercity İstanbul Park’ta Renkli Haftasonu

log in

reset password

Back to
log in