MICHELIN Pilot Sport Cup 2, Mégane R.S. 275 Trophy-R ile Yeni Bir Rekor


Yüzyılı aşkın tecrübesiyle dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin’in Pilot Sport Cup 2 lastikleri, Mégane R.S. 275 Trophy-R işbirliği ile bir rekor daha kırdı. Uluslararası alanda kabul gören Almanya Nürburgring yarış pistinde gerçekleştirdiği 7 dakika 54.36 saniyelik performansıyla FWD kategorisinde bir dünya rekoruna sahip olan Michelin Pilot Sport Cup 2, Mégane R.S. 275 Trophy-R’ye orijinal ekipman desteği veriyor.RENAULT MEGANE III COUPE RENAULT SPORT NBI (D95 RS NBI) - SERIE LIMITEE TROPHY

Renault Mégane RS Trophy R işbirliği öncesinde Fransa’daki Michelin Teknoloji Merkezi’nde 1.500 kilometre kat eden Pilot Sport Cup 2’nin otomobile uyum süreci için 470 adet prototip geliştirildi. 360 Nm torka dayanıklı Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleriyle donatılan yeni Mégane R.S. 275 Trophy-R, 275 beygir gücüne sahip.

Michelin-Renault işbirliği konusunda konuşan Renault Sport pilotu Laurent Hurgon, “MICHELIN Pilot Sport Cup 2 arzu ettiğimiz performansa ulaşmamızda ve 7 dakika 54.36 saniye ile bu rekoru kırmamızda çok büyük bir etkiye sahip oldu. Karşılıklı oluşturduğumuz bu başarılı işbirliği Michelin ve Renault Sport takımları tarafından da pistte çok başarılı bir şekilde uygulamaya geçirildi.RENAULT MEGANE III COUPE RENAULT SPORT NBI (D95 RS NBI) - SERIE LIMITEE TROPHY-R

Michelin’in geliştirdiği Pilot Sport Cup 2 lastikler, aşındıktan sonra bile özel mühendislik teknolojileri sayesinde sunduğu sürüş hassasiyeti, araç dengesi, sportif sürüş, ısı direnci ve yol tutuş kabiliyetiyle fark yaratıyor.”

Yeni teknolojiler Michelin Pilot Sport Cup 2’de birleşti

 RENAULT MEGANE III COUPE RENAULT SPORT NBI (D95 RS NBI) - SERIE LIMITEE TROPHY-R 

  • Michelin Total Performance stratejisinin bir sonucu olan Pilot Sport Cup 2’nin kauçuğu yarış teknolojisi geliştirmek için kullanılan ekipmanla üretildi. Bi-Compound teknolojisine sahip lastikler, yüksek moleküllü bir ağırlık elastromeriyle özellikle dar virajlarda yol tutuşu sağlıyor.
  • Aramid fiber kuşak sayesinde aynı ağırlıkta demirden 5 kat daha dayanıklı olan Michelin Pilot Sport Cup 2, daha hafif ve daha dayanıklı yapısıyla göz dolduruyor. Çok yüksek hızlarda bile lastiğin şeklini uzun süre koruyan teknoloji, sürücüye optimum yol tutuşu sunuyor.
  • Pilot Sport Cup 2, Track Variable Contact Patch 3.0® teknolojisi ile lastiğin temas alanındaki basıncı optimize ediyor. Böylece keskin virajlarda dahi lastiğin yol ile temasını korunuyor.
  • Kordon bölgesi bir spor lastiğe göre yüzde 10 daha geniş olan lastikler, hassas direksiyon hakimiyetinin yanı sıra sportif bir sürüş deneyim de sunuyor. Pilot Sport Cup 2’nin dış lastik yanağının belli kısımlarına kadifemsi bir görünüm veren Michelin Velvet Technology® de bulunuyor.

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
What's Your Reaction?
Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MICHELIN Pilot Sport Cup 2, Mégane R.S. 275 Trophy-R ile Yeni Bir Rekor

log in

reset password

Back to
log in