2011 Yılında Karabük Üniversitesi,Otomotiv Mühendisliği öğrencilerinin girişimiyle kurulun Taşıt Teknolojileri Kulübü,yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren tüm taşıt üretim,tasarım ve geliştirme işlemlerini gerçekleştiren firmalar ile bağlantı kurarak,o firmaları üniversitemize getirtebilmek,üniversitemizden o firmalara teknik geziler düzenlemek üzere yola koyulmuştur.

İlk Kulüp Standımız
İlk Kulüp Standımız

Ayrıca kulübümüze üye olan kişilerin,gelecek kariyerlerine katkıda bulunacak; kişisel gelişim,kariyer seminerleri düzenlemek,ücretsiz kurslar açarak üye bilgi seviyesini artırmaya çalışmak kulübümüzün esas görevlerindendir.

Yaptığımız ya da yapacağımız etkinlikleri önceden planlayarak,üyelerimizin yararı doğrultusunda hareket etmek kulübümüzün sahip olduğu önemli disiplinlerden bir tanesidir.Kulübümüzün kuruluş bölümü Otomotiv Mühendisliği olmasına karşın hitap ettiği alanı geniş tutmak amacıyla tüm taşıtları içinde barındırmayı amaçlayan bir kulüptür.Kulüp logomuzdan da anlaşılacağı üzere sadece bir araba değil aynı zamanda uçak,gemi ve trende  logomuzda yer almaktadır.2011 yılının ortalarında faaliyetlerine başlayan kulübümüz öncelikli olarak okulumuz Mühendislik Fakültesi’nde ilk üye alım standını kurmuştur.

Otomotiv Semineri
Otomotiv Semineri

17 Mayıs 2012 tarihinde Otomotiv Semineri düzenlemek üzere çalışmalarına başlayan kulübümüz MAN TÜRKİYE A.Ş. ve TOYOTA OTOMOTİV SAN. TÜRKİYE A.Ş.’den gelen katılımcılarla otomotiv seminerini gerçekleştirdi.Yoğun katılımın gerçekleştirdiği seminer kulübümüzün adının duyulmasına ön ayak olan etkinlikler zincirinin ilk halkasıdır.

Rahmi Koç Klasik Araba Müze Gezisi
Rahmi Koç Klasik Araba Müze Gezisi

Otomotiv semineri ardından önceden planlanmış kulübümüzün kalitesini artıracak ve bizi tanıtacak olan gezi etkinliklerimizi düzenlemeye başladık.İlk olarak İstanbul’da bulunan Rahmi Koç Klasik Araba Müze gezimizi gerçekleştirdik.Başarıyla gerçekleşen bu etkinlik ,kulübümüzün gezilerdeki güveni açısından büyük katkı sağladı ve bunun devamında hız kesmeden tekrar İstanbul’da gerçeleşecek olan AutoShow 2012‘ye gitmeye karar verdik.Bu gezinin önemi kulübümüz açısından çok büyüktür.Çünkü geziye kayıt alımlarının yapıldığı ilk günlerde sadece 1 otobüsle gitme planları yapılırken,yetersiz kalan kontejyan üzerine tam tamına 3 otobüs üye ile birlikte AutoShow gezimizi gerçekleştirdik.Sadece teknik amaçla yapılmayan bu gezilerde üyelerimiz belirli bir süre İstanbul’un önemli yerlerini de gezme fırsatına kavuştu.

Beden Dili ve Etkili İletişim Konferansı
Beden Dili ve Etkili İletişim Konferansı

Seri bir şekilde gezilerini gerçekleştiren kulübümüz üyelerine kariyer ve kişisel gelişim seminerleri düzenlemek üzere çalışmalarda gerçekleştiriyor.Kulübümüzün uğraşları sonucu MAN Türkiye Anonim Şirketi’nde Yönetici Asistanı Sayın Sevda AĞCA tarafından “Beden Dili ve Etkili İletişim” adlı program okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Beden Dili ve Etkili İletişim  adlı programın gerçekleştirdiği gün kulübümüz bir etkilik daha gerçekleştiren kulübümüz,Uğur Böcekleri Program Sorumlusu Sayın Sinem GÜNGÖR tarafından “Kendi Hayatınızın Lideri Olun” adlı program Prof. Dr. Bektaş AÇIKGÖZ Konferans Salonu’nda düzenledi.Yoğun katılımla gerçekleşen bu program ile gezi ve seminerlerinin ardından üyelerimiz için programlar düzenleme konusunu da başarıyla gerçekleştirebileceğimizi göstermiş olduk.

FORD OTOSAN Gezisi
FORD OTOSAN Gezisi

Gezi konusunda teknik gezi içeriğini tam anlamıyla taşıyan gezilerimize ise FORD OTOSAN fabrikasına yaptığımız geziyle başladık.Bu gezide fabrika tarafından belirlenen tarihte belirli sayıda kişiyle başarıyla gerçekleştirildi.Ford gezimizde hem fabrika hakkında bilgiler edinildi hem de iş-stajyer alımındaki hususlar öğrenildi.Fabrika gezisi sonrası Kocaeli’ni de gezen kulüp üyelerimiz yine bir geziden daha başarıyla ayrıldı.

Man Gezisi
Man Gezisi

Her etkinliği öncesinden planlayarak gerçekleştiren kulübümüz MAN TÜKİYE A.Ş. Fabrikasına gezisini gerçekleştirdi.Ankara’da bulunan fabrikaya giden kulüp üyelerimiz firma hakkında bilgiler edinip,fabrikayı gezdikten sonra belirli süre Ankara’yı gezerek hem sosyal hem de teknik anlamda güzel bir gün daha geçirdi.

Bir taraftan gezilerine devam eden kulübümüz ayrıca kendi bünyesi içerisinde Temel CATİA Kursu açtı.Bu kursa internet üzerinde online alımlar yapıldıktan sonra kursa katılmaya hak kazanan üyelerimiz haftanın belirli saatlerinde kulübümüz Başkan Yardımcısı Onur Buz tarafından eğitimlerini almaktadırlar.

Ayrıca kulüp üyelerimizin derslerine yardımda bulunacak materyallerin paylaşımlarını yapmaya devam ediyoruz.Bilgisayar Programlama dersinde sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız için basit seviye de hazırlanan C++ Temel Ders Materyali’de beğenilmiştir.

Güneş Enerjili Araba
Güneş Enerjili Araba

Biz,Taşıt Teknolojileri Kulübü olarak bu etkinliklerinin kat kat daha fazlasını gerçekleştirmek üzere yoğun araştırma izve çalışmalarımıza devam etmekteyiz.Geziler,Kurslar,Seminerler,Program ile birlikte alt yapımımızı güçlendirerek taşıt projeleri üzerinde de çalışmalarımıza devam etmekteyiz.Okulumuz güneş enerjili aracı KUGAT kulübümüz adı altında hazırlanmıştır.Gelecek dönemlerde de bu gibi projelerimiz ile kulübümüz altında kaliteli işler yapmayı sürdüreceğiz.

Kulübümüz interaktif olarakta 2012 yılının sonlarından itibaren İnternet ortamında tanıtımlarına hız vermiştir.Öncelikli olarak Karabük Üniversitesi alt yapısını kullanarak geliştirilen Taşıt Teknolojileri Kulübü İnternet Sitesi, yoğun çalışmalar sonucunda daha modern bir görünümle www.tasitteknolojileri.com adresinden yayınlarına başlamıştır.

Kulübümüzü bu kadar kısa süre içerisinde bugünlere getiren öncelikli olarak Kulüp Yönetimine ve başta Başkan Hasan Kara,Başkan Yardımcısı Onur Buz ,Onursal Başkan Veysel Karani Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.

Sadece Bir kulüp değil,Bir AİLE olarak TAŞIT TEKNOLOJİLERİ….

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in